Διπλώματα
2006
Μεταπτυχιακό Δίπλωμα στην Εθνομουσικολογία
Σχολή Ανατολικών και Αφρικανικών Σπουδών, Πανεπιστήμιο του Λονδίνου
Διπλωματική: “Η υβριδικότητα και οι έννοιες της παγκοσμιοποίησης, ιδιοποίησης και της σύνθεσης στις μουσικές του κόσμου» (επιβλέποντες καθηγητές: Keith Howard & Richard Widdess)
2005
Προπτυχιακό Δίπλωμα στη Μουσικολογία
Σχολή Καλών Τεχνών,
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Διπλωματική: «Πολυπολιτισμικότητα, Μουσική & Εκπαίδευση» (επιβλέποντες καθηγητές: Ελένη Λαπιδάκη & Παναγιώτης Κανελλόπουλος)
2001
Πτυχίο Αντίστιξης, Θεωρία της Μουσικής
Τάξη Νίκος Σολομωνίδη
Νέο Ωδείο Θεσσαλονίκης
2000
Δίπλωμα Blöckflute, Μπαρόκ Μουσικής
Τάξη Κωστή Παπάζογλου
Νέο Ωδείο Θεσσαλονίκης
1999
Πτυχίο Αρμονίας, Θεωρία της Μουσικής
Τάξη Βασίλη Κίτσου
Νέο Ωδείο Θεσσαλονίκης
Μαθήματα / Σεμινάρια
2014
Ιρανική Μουσική & Radif με τον Hoshang Farahani
Μουσικό Εργαστήρι Λαβύρινθος
2012
Μουσική Ομάδα με τον Erkan Ogur
Μουσικό Εργαστήρι Λαβύρινθος
2011
Μουσική του Αζερμπαϊτζάν με τον Imamyar Hasanov
Μουσικό Εργαστήρι Λαβύρινθος
2011
Αραβικό Νέυ με τον Hani el Badri
Μουσικό Εργαστήρι Λαβύρινθος
2010
Κρουστά για μη κρουστούς με τον Zohar Fresco
Μουσικό Εργαστήρι Λαβύρινθος
2010
Βουλγαρική μουσική & Γκάιντα με τον Ivan Varimezov
Μουσικό Εργαστήρι Λαβύρινθος
2008
Μουσική Ομάδα με τον Efrén Lopez
Μουσικό Εργαστήρι Λαβύρινθος
2008
Dhrupad, ινδική μουσική με Ustad Zia Fariduddin Dagar, Nirmalya Dey, Marianne Svasek
Παναγίτσα, Ελλάδα
2007-2013
Κλασικό Οθωμανικό Τραγούδι με τον Ahmet Erdogdular
Μουσικό Εργαστήρι Λαβύρινθος
2006-2008
Σύνθεση και Ενορχήστρωση στην Τροπική Μουσική με τον Ross Daly
Μουσικό Εργαστήρι Λαβύρινθος
2006
Αφγανική μουσική με τον Mohammed Rahim Khushnawaz
Μουσικό Εργαστήρι Λαβύρινθος
2006
Αφγανική μουσική με τον Daud Khan Sadozai
Μουσικό Εργαστήρι Λαβύρινθος
2005-2006
Ινδική μουσική, Raga & Αlap με τον Nicolas Magriel
SOAS, University of London
2005-2006
Mbira & Μουσική από τη Ζιμπάμπουε με τον Linus Wengara Magaya
SOAS, Πανεπιστήμιο του Λονδίνου
2005-2006
Shakuhachi Honkyoku, ιαπωνική μουσική με Kiku Day
ιδιαίτερα μαθήματα, Λονδίνο
2004-2005
Μεταπτυχιακές Σπουδές στην Εθνομουσικολογία
SOAS, Πανεπιστήμιο του Λονδίνου
2004-2005
Ινδική μουσική & Bansuri με Shyam Sunders
ιδιαίτερα μαθήματα, Βαρκελώνη
2004-2005
Νέυ, Σούφικη και Κλασική Οθωμανική Μουσική με Omer Erdogdular
Βιέννη, Makamhane
2004
Νέυ – Σεμινάριο με Salih Bilgin
Εν Χορδαίς
Ωδείο Θεσσαλονίκης
2003-2015
Ney, Σούφικη και Κλασική Οθωμανική Μουσική με Omer Erdogdular
Μουσικό Εργαστήρι Λαβύρινθος
2003-2006
Καβάλ & Βουλγαρική μουσική με Nedyalko Nedyalkov
Μουσικό Εργαστήρι Λαβύρινθος,
ιδιαίτερα μαθήματα στη Σόφια,
Θεσσαλονίκη
2003
Διεθνής Συνάντηση Νέυ
Πρόγραμμα MediMuses
Κωνσταντινούπολη
2001
Μουσική Σύνθεση με Υπολογιστές
Κέρκυρα, Ιόνιο Πανεπιστήμιο
2000-2002
Νέυ & Θεωρία των Μακάμ με τον Μάρκο Σκούλιο
Ιδιαίτερα μαθήματα
Ωδείο Γαλαξίας
2000-2002
Βυζαντινή Μουσική με τον Παναγιώτη Νεοχωρίτη
Μουσική Σχολή: Ρωμανός ο Μελωδός
1998
Σεμινάριο Μουσικής Ερμηνείας με τον Γιώργο Χατζηνίκο
Νέο Ωδείο Θεσσαλονίκης
1998-2005
Πανεπιστημιακές Προπτυχιακές Σπουδές στη Μουσική
Σχολή Καλών Τεχνών
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
1995
Ηλεκτροακουστική Μουσική
Σεμινάριο με το Θόδωρο Λώτη
Νέο Ωδείο Θεσσαλονίκης
1994-1996
Βιολοντσέλο με τον Γιώργο Μανωλά
Νέο Ωδείο Θεσσαλονίκης
1994-1995
Blöckflute – Σεμινάρια με Bernhard Böhm, Theresia Köck, Elizabeth Schaeftlain
Νέο Ωδείο Θεσσαλονίκης
1990-2000
Πιάνο με τις Ελένη Παπαδοπούλου, Ελένη Samakovli, Ελλάδα Gouseinova
Νέο Ωδείο Θεσσαλονίκης
1990-2000
Blöckflute με την Erika Szalai, Κωστή Παπάζογλου
Νέο Ωδείο Θεσσαλονίκης
1987-1990
Blöckflute με τον Πέτρο Σουσάμογλου
ιδιαίτερα μαθήματα